Обговорення тим Плану активних дій ISOC UA на 2023-2024

Напередодні Загальних зборів ISOC Ukraine Chapter було проведено обговорення тим, які можна розглядати як пункти базового порядку денного на період 2023-2024 років.
Обговорення проходило 16-17 липня на телеграм-майданчику ISOC Ukraine Chapter.
Основні напрямки:
Посилення Інтернету
Розвиток Інтернету
Розширення можливостей людей до дій

Було порушено теми:
1) Розвиток довірчого середовища (трасту)
2) Розвиток співробітництва з університетами
3) Питання формування нових політик адміністрування з боку держорганів та бізнесу
4) Визначення збитків від руйнувань у вході воєнних дій
5) Питання щодо політики розподілу допомоги постраждалим Інтернет-провайдерам
6) Відпрацювання механізму формування списку критичних вузлів зв’язку по всій країні, з метою виведення їх з-під віялового відключення електроенергії. Забезпечення взаємодії з енергомпаннями, що займаються доставкою електроенергії.
7) Доступ до інфраструктури енергокомпаній. Перевірка економічного обґрунтування формування рівня ціни за спільним підвісом. Відпрацювання та запровадження єдиних правил щодо доступу до інфраструктури з метою стимуляції розвитку комунікацій у депресивних регіонах, де будівництво підземних ліній економічно не виправдане. Потрібно переймати досвід сусідніх країн у цьому питанні.
8) Вивчення та аналіз досвіду механізмів та можливостей:
8.1) регуляторних норм щодо організації вільного, що забезпечує конкуренцію та соціальні гарантії для доступу споживачів до інфраструктури та сервісів електронних комунікацій у сусідніх країнах
8.2) саморегуляції учасників ринку колег сусідніх країн

Було запропоновано також розробити Проект держпідтримки щодо розгортання інфраструктури мереж електронних комунікацій у воєнний час, надавши пропозиції щодо того, як держава може дофінансувати витрати постачальників послуг у випадках використання “чужої” інфраструктури.
Порушувалися питання щодо “повноцінності” ISOC Ukraine Chapter з погляду законодавства та позиції держави та підтвердження компетенцій членів як учасників міжнародної організації.
Прийнято до уваги, що діяльність здійснюється у рамках юрилічної особи ДО “Українське відділення всесвітньої Інтернет спільноти”, яка має реєстрацію в Україні.
З іншого боку ISOC є одним із найпотужніших міжнародних центрів компетенції щодо будь-яких питань Інтернет.
При цьому поява компетенцій ISOC UA обумовлюється факторами:
1) міжнародною та/або внутрішньою популярністю організації, яка заявляє про свої компетенції, на відповідних ринках або у відповідних сферах діяльності,
2) популярністю, компетентністю та розумінням актуальних проблем ринку та технологій з боку персоналій виступаючих від імені такої організації,
3) можливістю спертися у своїх пропозиціях на стандарти та кращі світові практики (BCP), а ще більш цінно – близькість до центрів обговорення та прийняття рішень щодо стандартів та BCP,
4) можливістю залучення як експертів міжнародних акторів та стейкхолдерів,
5) покроковим формуванням професійної репутації організації,
6) знанням персоналій у виконавчій та законодавчій гілках влади та можливість вибудовування з ними осудного діалогу
Позитивна сума цих факторів – а вона є в ISOC за визначенням – дозволить змусити зважати на думку представленої частини Інтернет-спільноти.