Програма створення навчальних IoT платформ

ISOC Ukraine та Державний університет інтелектуальних технологій та телекомунікацій проводять роботу зі створення навчальної IoT платформи на основі обладнання французької компанії Actility з використанням технології LoRaWAN.
Планується, що навчальна IoT платформа використовуватиметься для навчання студентів та підвищення кваліфікації інженерів щодо IoT-технологій. Планується, що компанія Actility надасть навчальні матеріали, презентації, відкриє доступ до програмних продуктів технології та обладнання, надасть технології роботи із сенсорами.
Надалі планується конвертація процесу тренінгу на IoT платформі в програми освітнього процесу, а також у процеси формування лідерів студентських спільнот, орієнтованих на розвиток Інтернету.


Абревіатурою LoRa (Long Range) позначають вид модуляції, що відноситься до L1 згідно з моделлю OSI. LoRaWAN (Long Range Wide Area Network) – протокол канального рівня, але також цю назву використовують для позначення системи, що використовує LoRa на фізичному та LoRaWAN на канальному рівні, а також використовується у широкому сенсі для позначення специфікації телекомунікаційної мережі для зв’язку на великі відстані з низьким енергоспоживанням